המומלצים ביותר : אלו הם חופי הנודיסטים בארץ שטרם הכרתם!

אין לכתבה זו מטרה לחבב עליכם את הנודיזם, אבל רצינו להסיר את הציניות ולספר לכם שמדובר בתפיסה רוחנית. הנודיסטים רוצים להגיע למקום שלם, אוהב ומקבל עם עצמם, והם מאמינים שמתוך הקבלה העצמית תנבע קבלת האחר. הם מאמינים שהדרך לשם היא התפשטות מהקליפות שלנו (הבגדים), והנכחת האני עם החסרונות והיתרונות שלו אל מול העולם. כשאדם חשוף הוא הופך שלם והוא משתחרר מהפחד מהעצמי הטהור שלו. כמו כן, הנודיסטים והנטוריסטים, שכיום ההבדל ביניהם הוא רק מילולי, מאמינים בחיבור לטבע. המפגשים שלהם לרוב נעשים בחיק הטבע מתוך רצון להתחבר אליו ולשוב להיות אותנטיים. הטבע האהוב עליהם הוא חופים – לכן הבאנו לכם את כל החופים הנודיסטים בארץ !

למה מגיעים דווקא לים ?

חלק מהתפיסה הנטוריסטית היא חיבור לטבע, לכן הנודיסטים אוהבים להתרכז במקומות טבעיים ובתוליים כמו הים והמדבר. הנופים הללו הם השמורים ביותר מידו של האדם – האדם כמעט ולא שינה את הנוף של הים, והאדם נוטה להימנע מהתיישבות במדבר הפראי והחם. בגלל הראשוניות של הנופים הללו הנטוריסטים אוהבים אותם. כמו כן, הים נחשב בעיני רבים כמקום בו הנפש משתחררת ומתרפקת על הגלים. בים מתרכזים אנשים כדי לשחות, ליהנות, לשכוח מהצרות ולהתרועע עם אנשים. השחרור וההנאה הם מטרות חשובות בעולם הנטוריסטי שרוצה להפוך את האדם לשלם ומאושר.

חוף געש:

חלק מהחוף משמש כחוף נודיסטים. זה חוף אהוב במיוחד על הקהילה כיוון שהוא בתולי ויחסית מנותק מהעיר, לאורך החוף מצוק כורכר מרהיב שהגלים והרוח חצבו בו כוכים קטנים שהפכו לפינות שישיבה. כמו כן, בחוף יש הרבה קהל נודיסטי מהקהילה הגאה, כדאי להתכונן לכך מראש ולחשוב אם זה האווירה שאתם רוצים. אין ירידה מסודרת לחוף, הרוחצים יורדים בשבילי עיזים דרך מצוק הכורכר. תיהנו !

החוף ליד אשדוד:

בי חוף פלמחים לאשדוד יש רצועה שוממת שנודיסטים מבקרים אותה רבות. זהו חוף פחות מוכר, אולי בשל הקושי להגיע אליו. החוף יחסית שקט ולא מפוצץ, לכן יתאים למי שמחפש רוגע ושלווה.

חוף קליה בים המלח:

חוף קליה נמצא בצפון ים המלח, הוא ייחודי בכך שהוא מוכרז באופן רשמי כחוף נודיסטים. לחוף נכנסים בתשלום, יש חניה מסודרת, מקלחות ומקמות לינה. אם אתם אוהבים להתרפא במי ים המלח – זה החוף בשבילכם. הניתוק שהמדבר מייצר, יחד עם האותנטיות שבהתערטלות מולידים אווירה מיוחדת.

החוף במצוקי דרגות:

כנראה שהמדבר מזמן חוויה נטוריסטית עוצמתית. שניים מהחופים בארץ נמצאים בים המלח, על אך שהשחייה בו לא כל כך נעימה. חוף זה נמצא ליד המעיינות החמים במצוקי דרגות וגם ליד ים המלח – כך תוכלו ליהנות משני העולמות. במקום זה שוכנים אנשים שכמעט לא יוצאים משם, הם נמצאים באוהלים זמן רב ומבלים את הזמן במנוחה ורחצה. זהו חוף לא מוכרז אך מתוייר מאוד. מתאים גם למי שמעוניין לטבולעם בגדים.

לא רק חופים:

בארץ תוכלו למצוא אירועים שונים שקשורים לנודיזם, כמו פסטיבל אגוורה. פסטיבל זה הוא פסטיבל נטוריסטי שמתרחש ברחבי העולם ולאחרונה הגיע גם לארץ שלנו. הפסטיבל מציע חוויה רוחנית ומשחררת מתוך סדנאות, ריקוד, עירום חברתי וחיבור לטבע. הפסטיבל מושתת על היסודות הנטוריסטים ומבקש להגדיל את הקבלה העצמית של כל אחד ואת האהבה לסביבה האנושית ולטבע. הפסטיבל נערך בארץ 4 פעמים בנה – פעמיים בצפון הטובל בנוף ירוק ופעמיים במדבר. כמו כן, בפסטיבל שומרים על איזון מגדרי – חצי מהמשתתפים הם גברים וחצי נשים.

לסיכום:

העולם הנטוריסטי הולך ומתרחב בארץ, אמנם אין הרבה חופים, אך המעט שיש מומלצים מאוד. תהנו !