חופי נודיסטים – כל מה שרציתם לדעת ופחדתם לשאול!

רצינו להסיר את הציניות ולספר לכם שנודיזם היא תפיסה רוחנית. הנודיסטים רוצים להגיע למקום שלם, אוהב ומקבל עם עצמם, והם מאמינים שמתוך הקבלה העצמית תנבע קבלת האחר. הם מאמינים שהדרך לשם היא התפשטות מהקליפות שלנו (הבגדים), והנכחת האני עם החסרונות והיתרונות שלו אל מול העולם. כשאדם חשוף הוא הופך שלם והוא משתחרר מהפחד מהעצמי הטהור שלו. כמו כן, הנודיסטים והנטוריסטים, שכיום ההבדל ביניהם הוא רק מילולי, מאמינים בחיבור לטבע. המפגשים שלהם לרוב נעשים בחיק הטבע מתוך רצון להתחבר אליו ולשוב להיות אותנטיים. הטבע האהוב עליהם הוא חופים – רוצים לדעת מה מותר לעשות ומה אסור? איפה החופים הטובים? כל זאת ועוד בכתבה הבאה.

לפני ההגעה בדקו את הפרטים של החוף:

לפני שאתם נוסעים לחוף רחצה נודיסטי חשוב לוודא כמה דברים –

1. האם מדובר באמת בחוף נודיסטי, אם זה לא חוף נודיסטי לא תוכלו לשחות בעירום.

2. מה האופי של החוף –  בדקו האם יש לו חוקים מיוחדים, למשל יש חופים שבחלק מהמקומות צריך ללבוש מגבת או משהו, או שבחניה צריך להיות לבושים. כמו כן, יש חופים שמיועדים למשפחות, לגייז וכיוצא בזה – בדקו האם החוף תואם לקבוצה איתה אתם באים.

3. כדאי לשמוע המלצות על החוף, כיוון שיש חופים שהאוכלוסייה בהם פחות נעימה ויש אווירה של מציצנות.

מותר לצלם ?

באופן כללי יש לשאול בן אדם לפני שמצלמים אותו, אם הוא בעירום ואם הוא לבוש. יש חשיבות רבה יותר להקפיד על כך בחופי נודיסטים, כיוון שאנשים חשופים יותר. לפני שאתם מצלמים, תשאלו את מי שיהיה בתמונה אם הוא מסכים. מומלץ להיזהר אם מבקשים לצלם אתכם, כי אין לדעת לאן זה יגיע באינטרנט.

אל תבהו ואל תצביעו – כבדו אחד את השני !

מי שמגיע לחוף נודיסטי שם את עצמו במקום רגיש, לכן חשוב מאוד להתנהג בכבוד זה לזה – אל תצביעו, תצחקו תגחכו מול בן אדם. אם אתם נודיסטים מתחילים אתם תרכשו לאט לאט את היכולת לקבל את העירום של האחר בלי מבוכה ושיפוט וכך תסגלו לעצמיכם התנהגות מכבדת, אל תדאגו זה יגיע בטבעיות מתישהו.

אין להתפשט במקומות ציבוריים:

נודיזם דוגל בכבוד לאחר, לכן נודיסטים לא כופים את העירום שלהם על אנשים שלא מעוניינים בכך, נודיסטים לא כופים את תפיסת העולם שלהם על כולם. יש מקומות שמיועדים לכך כדי לכבד את הציבור שרוצה לשמור על גופו בצניעות. אסור להתפשט במקומות קרובים לחוף, כמו חנויות מחוץ לחוף, חניה ליד החוף וכיוצא בזה. כבדו את האחר !

מיניות היא לא המטרה:

הנודיזם רוצה שהאווירה שתשרה בחופים ערומים תהיה משוחררת אך לא מינית. אין עידוד לפעילות מינית ואף אחד לא יכול לגעת באחר אם הוא לא רוצה בכך. שימרו על כבודם של האנשים לידכם ואל תהפכו את החוף למקום מטריד – המרחב הפרטי מקודש על אף העירום.

אז איפה יש חוף נודיסטים מוכרז בארץ ?

חוף קליה הנמצא בצפון ים המלח הוא חוף ערומים מוכרז. לחוף נכנסים בתשלום, יש חניה מסודרת, מקלחות ומקמות לינה. אם אתם אוהבים להתרפא במי ים המלח – זה החוף בשבילכם. הניתוק שהמדבר מייצר, יחד עם האותנטיות שבהתערטלות מולידים אווירה מיוחדת.

חוף מומלץ בספרד:

חוף אס קאבלט, באי איביזה שבספרד. מדובר ברצועת חוף פסטורלית עם בארים קטנים לאורכה, דיונות של חול לבן ואווירה צעירה ומיוחדת. לאורך החוף יש חלוקה לפי קבוצות – זוגות, משפה, גייז ועוד. החוף מוכרז כחוף נודיסטים והוא מומלץ ביותר. ספרד ידועה בחופים הערומים שלה, זה החוף הנודיסטי היפה ביותר בספרד.

לא רק חופים:

יש חופי עירום רבים, אך לכל חוף אווירה וחוקים משלו, לכן מומלץ לקרוא על החוף לפני ההגעה אליו. תוכלו למצוא חופים נודיסטים קסומים בארץ ובחו”ל, חשוב להימנע משחייה בעירום שחופים שאינם מוגדרים כנודיסטים. אם מיציתם את החופיםואתם מעוניינים גם בפסטיבלים נטוריסטים, פסטיבל אגוורה מומלץ בחום. בפסטיבל תיהנו מערכי הנטוריזם ומחוויה רוחנית, משחררת ומהנה. הפסטיבל מציע סדנאות, ריקודים, פעילויות אומנותיות, מפגש חברתי ועוד. הפסטיבל הגיע עכשיו גם לארץ – אז למה אתם מחכים?