למה העולם הנטוריסטי והנודיסטי מתרכז בעיקר בים או במדבר?

אין לכתבה זו מטרה לחבב עליכם את הנודיזם, אבל חשוב להתחיל בכך שמדובר בתפיסת עולם רוחנית. הנודיסטים רוצים להגיע למקום שלם עם עצמם, מקום אוהב ומכבד את הסביבה. הם מאמינים שהדרך לשם היא התפשטות מהקליפות שלנו (הבגדים), והנכחת האני עם החסרונות והיתרונות שלו אל מול העולם. כשאדם חשוף הוא הופך שלם והוא משתחרר מהפחד מהעצמי הטהור שלו. כמו כן, הנודיסטים והנטוריסטים, שכיום ההבדל ביניהם הוא רק מילולי, מאמינים בחיבור לטבע. המפגשים שלהם לרוב נעשים בחיק הטבע מתוך רצון להתחבר אליו ולשוב להיות אותנטיים.

חיבור לטבע –

חלק מהתפיסה הנטוריסטית היא חיבור לטבע, לכן הנודיסטים אוהבים להתרכז במקומות טבעיים ובתוליים כמו הים והמדבר. הנופים הללו הם השמורים ביותר מידו של האדם – האדם כמעט ולא שינה את הנוף של הים, והאדם נוטה להימנע מהתיישבות במדבר הפראי והחם. בגלל הראשוניות של הנופים הללו הנטוריסטים אוהבים אותם.

המדבר כמקום רוחני –

לאורך ההיסטוריה ניתן לראות שהאדם זיהה את המדבר כאזור רוחני, נזירים רבים התיישבו בו, סדנאות רוחניות התרחשו בו ומתבודדים הגיעו אליו. בגלל הנוף הנקי, העוצמתי והנוגע המדבר מוגדר כרוחני. נטוריזם היא תנועה רוחנית שמבקשת לחרוג מהחברה המודרנית, לכן מקומה הטבעי הוא במדבר. פסטיבלים וסדנאות רוחניות של נטוריסטים לרוב מתרחשות במדבר.

המדבר נקי מכיסויים –

המדבר הוא הנוף שהאדם נגע בו באופן המועט ביותר וההתיישבות האנושית רחוקה ממנו בדרך כלל, בשל כך המדבר מהווה מקום בריחה מהחיים, מקום שאפשר להתחדש בו ולפגוש את עצמינו. הנטוריזם רוצה שהאדם יפגוש את עצמו בצורה חשופה ונטולת כיסויים, כמו המדבר הנקי מהצמחייה ומהמסכות. הניתוק מהעולם והפגישה החשופה עם עצמינו ועם המדבר יכולה להצמיח שינוי לטובה באדם לפי הנטוריזם.

ים כסמל הנאה ושחרור –

הים נחשב בעיני רבים כמקום בו הנפש משתחררת ומתרפקת על הגלים. בים מתרכזים אנשים כדי לשחות, ליהנות, לשכוח מהצרות ולהתרועע עם אנשים. השחרור וההנאה הם מטרות חשובות בעולם הנטוריסטי שרוצה להפוך את האדם לשלם ומאושר.

לב צעיר וחופשי –

הים הוא מקום מפגש של צעירים רבים, מקום בו יוצאים מהחוקים ונותנים לעצמינו דרור. הנטוריזם רוצה להשאיר את הלב של כל אחד צעיר, אוהב וחופשי, לכן הים הוא המקום האידיאלי בשביל נטוריסטים.  כשרוחצים במים, גולשים על הגלים ומשתזפים כולנו מרגישים צעירים ויפים.

המפגש עם הטבע מפגיש אותנו עם עצמינו –

כל אחד מאיתנו בטוח חווה במשך חייו חוויה עוצמתית בחיק הטבע. הטבע מאפשר לנו לשמוע את עצמינו ולהשקיט את הקולות שמפריעים לנו. חלק מהמסה של א.ד גורדון מתחברת מאוד לאמונה הנטוריסטית –

…ופקחת ביום ההוא את עיניך, בן אדם, והצצת ישר לתוך עיני הטבע וראית בהן את תמונתך.  וידעת, כי אל עצמך שבת, כי בהתעלמך מן הטבע התעלמת מעצמך.  ושבת וראית, והנה מעליך, מעל ידיך ורגליך, מעל כל גֵוך ונפשך נפרחים ונושרים, נפרכים ונושרים שברים שברים כבדים, קשים, מעיקים, ואתה מתיישר, מזדקף, גדל.  וידעת, כי אלה הם שברי קליפתך, אשר התכווצת בתוכה בתמהון לבך, כצב בתוך שיריונו, ואשר לאחרונה גדלת מתוכה.  והכרת ביום ההוא, כי הכל היה לא לפי מידתך, וכי את הכל עליך לחדש: את מאכלך ואת משתך, את הלבשתך ואת מעונך, את אופן עבודתך ואת דרך לימודך–את הכל…”

במסה גורדון מתאר את הצורך של האדם להיות בטבע, לפגוש את עצמו, להסיר קליפות ולחזור לחיים מחובר יותר וחשוף יותר – בדיוק כמו שהנטוריסטים רוצים.

לסיום:

הנטוריזם הוא דרך רוחנית שמבקשת לקרב את האדם לטבע, לעצמו, לאחרים ולחופש. הרבה מהאירועים הנטוריסטים מתרחשים בים ובמדבר כיוון שהמקומות האלה מייצגים את ערכיו של הזרם הזה. המדבר מהווה מקום רוחני, עוצמתי שמאפשר מפגש עם עצמך בצורה חשופה. הים מהווה מקום של חופש, הנאה ושמחה, בו הנטוריסטים יכולים לאפשר לעצמם להשתחרר וליהנות מהגוף שלהם, מהנוף ומהרחצה. אם אתם רוצים ליהנות מחוויה עוצמתית ומרוממת במדבר תוכלו להירשם לסדנאות רוחניות במדבר, לפסטיבלים ולאירועים מגוונים. החוויות האלו ישנו אתכם, יצמיחו אתכם ויעניקו לכם חופש פנימי אמתי. אם עשינו לכם חשק להפוך לחופשיים יותר, למה אתם מחכים ? הירשמו לסדנאות ופסטיבלים במדבר.